Wycieczka do Oszczadnicy (Słowacja).

Wycieczka realizowana w ramach projektu: „Aktywna współpraca w zakresie ochrony dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego pogranicza PL-SK”, kod projektu: PLSK.01.01.00-SK-0114/17.
Program współpracy: Interreg V-A Polska-Słowacja dla 20 dzieci z Gminy Rajcza w wieku od 10 do 13 lat (klasy V-VIII szkoły podstawowej), który odbędzie się od środy 24.1.2024 do niedzieli 28.1.2024. Gmina Oszczadnica – Gmina Rajcza

Serdecznie dziękujemy za możliwość wyjazdu do Osczadnicy i wzajemne poznanie nowych parnerów naszej Szkoły. Mamy nadzieję na dalszą współpracę w przyszłości.

Do zobaczenia wkrótce!

Dzień 1 – środa 24/01/2024

W programie: film edukacyjny i wykład na temat ochrony przyrody w Domu Kultury, koordynacja kadry pedagogicznej SK i PL oraz programu edukacyjnego (spotkanie i wzajemne poznanie się), przejazd do Vreščovki, program edukacyjny w sali dydaktycznej w budynku.

Opiekunowie: Magdalena Kasztelnik, Karol Błasiak.

Dzień 2 – czwartek 25/01/2024

W programie: zwiedzanie muzeum w Krásnie nad Kysucou, Muzeum w Čadecu, zwiedzanie Čadców, przejazd do Vreščovki, program edukacyjny w sali dydaktycznej w budynku.

Opiekunowie: Karolina Gawron, Marek Ryłko

Dzień 3 – piątek 26/01/22024

W programie: wizyta w Snowparadise, tor saneczkowy (wyjazd kolejką Dedovka), przejazd do Vreščovki, program edukacyjny w sali dydaktycznej w budynku.

Opiekunowie: Magdalena Omyła, Karolina Iwanek

Dzień 4 – sobota (27/01/2024)

W programie: wizyta w Słowackim Zegarze Astronomicznym w Muzeum Vychylovka, przejazd do Vreščovki, program edukacyjny w sali dydaktycznej w budynku.

Opiekunowie: Alicja Przybyła, Mateusz Kąkol

Dzień 5 – niedziela (28/01/2024)

W programie: zwiedzanie Kalwarii Oščadnickiej, wizyta w Galerii Kysuckiej i warsztaty twórcze.

Opiekunowie: Magdalena Omyła, Mateusz Kąkol