W dniach 20-28 października uczniowie naszej szkoły podróżowali po Francji.

 

W sobotę zwiedzaliśmy Reims-miasto znane że słynnej gotyckiej katedry oraz kościoła, gdzie przyjął chrzest pierwszy król Franków Chlodwig. W niedzielę szaleliśmy w Parku Asterixa. Nadszedł poniedziałek czyli wyjazd do Normandii. Klify ciągnące się przez 120km oraz Rouen miasto gdzie stracono Joannę Darck.

Wtorek. Nareszcie zwiedzamy Paryż. Na początek słynne muzeum impresjonistów Orsay, długi spacer po Paryżu na Montmartre. Środa – dobywamy wieżę Eiffla, zwiedzamy Pałac Inwalidów i płyniemy statkiem po Sekwanie. W czwartek zwiedzaliśmy Luwr oraz Łuk Triumfalny. W piątek po zwiedzeniu cmentarza w Montmorency ruszyliśmy w kierunku Polski.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam poznać Francję ponownie!

Pin It on Pinterest