Autor: Czesław Legierski


6 września 2019 roku w Szkole Podstawowej w Zwardoniu odbył się Piknik Edukacyjny zrealizowany przez fundację PROJEKTOR – wolontariat studencki. W zajęciach uczestniczyła również klasa 6b z naszej szkoły. 

Interaktywne zajęcia z programowania i wiedzy technologicznej przeprowadzili wolontariusze – studenci Informatyki kierunków pokrewnych. Dzieci miały okazję pracować z nowoczesnym sprzętem: robotami Dash i Dot, Codey Rocky oraz zestawami do nauki programowania BeCreo. Celem warsztatów było zwiększenie zainteresowania obszarem STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) wśród dzieci.

Każda grupa dzieci uczestniczyła w dwóch modułach zajęć dostosowanych do ich wieku.  Po zakończeniu zajęć każdy uczestnik otrzymał dyplom potwierdzający uczestnictwo w warsztatach.