Warsztaty z programowania

8 wrz., 2019

Autor: Czesław Legierski


6 września 2019 roku w Szkole Podstawowej w Zwardoniu odbył się Piknik Edukacyjny zrealizowany przez fundację PROJEKTOR – wolontariat studencki. W zajęciach uczestniczyła również klasa 6b z naszej szkoły. 

Interaktywne zajęcia z programowania i wiedzy technologicznej przeprowadzili wolontariusze – studenci Informatyki kierunków pokrewnych. Dzieci miały okazję pracować z nowoczesnym sprzętem: robotami Dash i Dot, Codey Rocky oraz zestawami do nauki programowania BeCreo. Celem warsztatów było zwiększenie zainteresowania obszarem STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) wśród dzieci.

Każda grupa dzieci uczestniczyła w dwóch modułach zajęć dostosowanych do ich wieku.  Po zakończeniu zajęć każdy uczestnik otrzymał dyplom potwierdzający uczestnictwo w warsztatach.

 

Ostatnio dodane

Info

ADRES

Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Ks. Józefa Tischnera w Rajczy

34-370 Rajcza, ul. Rynek 2.

KONTAKT