W dniach 18 marca do 22 marca w naszej szkole obchodzony był Szalony Tydzień. W trakcie 5 dni uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swojej kreatywności, wyobraźni oraz poczucia humoru.

Szalony Tydzień rozpoczął się Dniem bez plecaka. Uczniowie przychodzili do szkoły z reklamówkami, pudełkami oraz innymi przedmiotami zastępującymi szkolny tornister. Wśród najbardziej pomysłowych sposobów na przechowanie książek znalazł się kosz na pranie, transportery dla zwierząt, garnek a nawet kosz sklepowy! Wtorek był dniem na opak – czy dziewczyna czy też chłopak chodzili w ubraniach na opak! Niektórzy zdecydowali się na przełożenie całej garderoby na lewą stronę – od stóp do głów! Dzień zdrowia czyli środa powitała nas piękną pogodą, niektóre klasy udały się na spacer z tej okazji, a głównym zadaniem było ubranie się w kolorze ulubionego owocu lub warzywa! Było kolorowo, radośnie a po naszej szkole przechadzały się arbuzy, banany, truskawki, papryki oraz sałaty! Czwartek był szczególnym dniem, ponieważ obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa oraz Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa założyli kolorowe skarpetki nie do pary. Wiosnę powitały młodsze klasy, które z marzanną udały się do parku aby przegonić zimę! Ostatnim dniem Szalonego Tygodnia był Dzień na Szalono obchodzony w piątek. Zadaniem uczniów było zrobienie szalonej fryzury, makijażu lub założenie czegoś nietuzinkowego! W tym dniu w szkole pojawili się nowi Dyrektorzy oraz nowa Pani Wicedyrektor! Uczniowie założyli peruki, czapki, kaski motorowe, zrobili zabawne makijaże oraz fryzury!

Cieszymy się z pozytywnego odbioru Szalonego Tygodnia:) Dziękujemy za ogromne zaangażowanie oraz kreatywność. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa pozwoliła na chwilę wytchnienia od monotonni i i pokazała, że szkoła może być miejscem, w którym oprócz nauki, znajdzie się również czas na dobrą zabawę!

Szczegóły i zdjęcia na naszej stronie:
https://www.facebook.com/SzkolaRajcza/

Skip to content