Stulecie Bitwy Warszwskiej #Victoria1920 / #Wiktoria1920

16 sie, 2020

#Victoria1920 / #Wiktoria1920

Bitwa Warszawska rozegrana w sierpniu 1920 r. na przedpolach Warszawy była decydującą bitwą wojny polsko-bolszewickiej. Określana mianem „cudu nad Wisłą” i uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata, przesądziła o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem. 

W 100-lecie Bitwy Warszawskiej zachęcamy do obejrzenia animowanego filmu, przygotowanego w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki przez zespół profesora Jana Pomorskiego z UMCS.

W związku z 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej warszawski Oddział IPN przygotował film animowany na podstawie komiksu „Bitwa Warszawska 1920” . Scenariusz: Sławomir Zajączkowski Rysunki: Krzysztof Wyrzykowski Konsultacja historyczna: dr Kazimierz Krajewski, dr Tomasz Łabuszewski Produkcja: Chimney Poland Postproducent: Justyna Juszczyk Reżyseria i animacja: Piotr Dismas Zdanowicz.

 

 

Ostatnio dodane

PILNE! COVID19!

W związku z otrzymaną informacją 24 października 2021 o godz. 19:24 o przypadku COVID19 w klasie 7B i podejrzeniu choroby w klasie 8C organizacja zajęć w zespołach ulega tymczasowej zmianie.

Info

ADRES

Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Ks. Józefa Tischnera w Rajczy

34-370 Rajcza, ul. Rynek 2.

KONTAKT