Zachęcamy uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w bezpłatnym webinarium z okazji Światowego Dnia Ziemi. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 22 kwietnia o godz.12:00. Przygotowało je Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Webinarium będzie łączyć elementy wykładu z warsztatami prezentującymi dobre praktyki na rzecz ochrony klimatu.

Zbliżenie na dłonie osoby, która w rękach trzyma sadzonkę rośliny. Całość prześwietlona zielonym światłem. Napis na środku Lekcje z klimatem Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Lekcje z klimatem

W czwartek, 22 kwietnia br. odbędzie się kolejne spotkanie on-line na temat ochrony klimatu. Jest ono skierowane do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Na stronie Lekcje z klimatem zostaną opublikowane wykłady i warsztaty, które mogą stanowić punkt wyjścia do dyskusji o klimacie podczas zajęć lekcyjnych. Udział w webinarium jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Program webinarium został podzielony na dwa bloki:

Wykłady:

  • „System klimatyczny Ziemi, co to cykl węglowy oraz jak działa efekt cieplarniany?” – wykład dr Aleksandry Kardaś (UW);
  •  „Co mogę zrobić dla klimatu?” – wykład dr Magdaleny Budziszewskiej (UW).

Warsztaty praktyczne:

  • Warsztat kulinarny z Jagną Niedzielską zwracający uwagę na problem marnowania żywności;
  • Warsztat „ubraniowy” z Katarzyną Wolszczak podkreślający kwestie odpowiedzialnej zrównoważonej mody.

Webinarium będzie dostępne na stronie internetowej do czerwca br. Dzięki temu każdy będzie mógł się zapoznać z materiałem w wybranym przez siebie czasie.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska planuje organizację kolejnych webinariów. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie Lekcje z klimatem.

Zachęcamy do udziału.


źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/przywroc-nasza-ziemie-webinarium-dla-mlodziezy

Skip to content