Gmina Rajcza bierze udział w projekcie organizowanym przez Kancelarię Prezesa  Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

Celem projektu jest sfinansowanie zakupu masztu i flagi dla gminy która spełni określone w regulaminie warunki – Gmina Rajcza powinna uzyskać od swoich mieszkańców min. 100 głosów.

Głosowanie odbywa się za pośrednictwem strony https://bialoczerwona.www.gov.pl/ .

Można już głosować na Rajczę!

Jedyne co trzeba zrobić to :

Imię i Nazwisko, województwo , miejscowość ( tu podajemy Rajcza), adres e-mail .

  • W polu  „Nazwa lidera” można wpisać Zbigniew Paciorek –ponieważ to Pan Wójt gminy Rajcza zainicjował głosowanie.
  • Po zaakceptowaniu regulaminu dajemy „Wyślij”.

 

Krótko o programie:

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.
Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią (szczegóły w regulaminie) liczbę głosów poparcia online za pomocą niniejszego serwisu. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy.

Zaproponowany sposób zbiórki głosów poparcia online zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością. Jest jednocześnie całkowicie bezpieczny dla chcących się zaangażować w zbiórkę, co w dobie pandemii ma kluczowe znaczenie.

Więcej informacji oraz regulamin znajdziecie państwo na stronie https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/

Skip to content