Zebranie z Rodzicami 2022/2023

Zapraszamy na pierwsze zebranie z Rodzicami uczniów naszej szkoły w dniu 14 września 2022r. o godz. 17:00.

• 17:00 – inauguracja na sali gimnastycznej szkoły
  • 17:20 – zebranie z wychowawcami klas (wykaz sal w budynku szkoły)
    • spotkanie informacyjne;
    • wybór trójek klasowych.
  • 18:00 – zebranie po wyborach z trójkami klasowymi Rodziców.
    • wybór Rady Rodziców na rok szkolny 2022/2023;
    • zebranie Rady Rodziców z dyrekcją szkoły.

UWAGA!

Rodzice uczniów z Ukrainy proszeni są o kontakt ze szkołą w sprawie pomocy i zajęć dodatkowych od godz. 8:00 do 18:00

Ankieta dla uczniów klas 4-8

Drodzy Rodzice, szanowni uczniowie.

Prosimy o zapoznanie się z treścią wiadomości i udział w badaniu na potrzeby Gminy Rajcza.

Dziękujemy.

(…) Prosimy o wypełnienie przez uczniów klas 4-8 ankiety dotyczącej problemów społecznych mogących występować w szkole.

Ankiety są całkowicie anonimowe i służą jedynie badaniom statystycznym.
Wyniki posłużą do opracowania Diagnozy Problemów Społecznych Gminy Rajcza i zaplanowania działań profilaktycznych na 2022 r.
Proszę o możliwie jak najszybsze wypełnienie ankiet, link będzie aktywny do 19.09.2022 (…).

LINK:

Z góry dziękujemy za udział w badaniu.

Katarzyna Stafa
(…)
II GIEŁDA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH POWIATU ŻYWIECKIEGO

II GIEŁDA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH POWIATU ŻYWIECKIEGO 8.04.2022 (Aktualizacja)

Serdecznie zapraszamy uczniów klas ósmych oraz rodziców do udziału w spotkaniu online z dyrektorami szkół ponadpodstawowych dla których organem prowadzącym jest Powiat Żywiecki. Giełda odbędzie się w dniu 8 kwietnia 2022 r. o godz. 9.00.

1. Rozpoczęcie II Giełdy Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Żywieckiego (godz. 9.00) – KLIKNIJ TUTAJ

2. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce (godz. 9.30) – KLIKNIJ TUTAJ

3. Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu (godz. 10.00) – KLIKNIJ TUTAJ

4. Zespół Szkół Samochodowych w Żywcu (godz. 10.30) – KLIKNIJ TUTAJ

5. Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu (godz. 11.00) – KLIKNIJ TUTAJ

6. Zespół Szkół Zawodowych w Węgierskiej Górce (godz. 11.30) – KLIKNIJ TUTAJ

7. Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu (godz. 12.00) – KLIKNIJ TUTAJ

8. I Liceum Ogólnokształcące w Żywcu (godz. 12.30) – KLIKNIJ TUTAJ

9. Zespół Szkół Technicznych i Leśnych w Żywcu (godz. 13.00) – KLIKNIJ TUTAJ

10. Zespól Szkół Budowlano – Drzewnych w Żywcu (godz. 13.30) – KLIKNIJ TUTAJ

Zestawienie przydatnych informacji i materiałów z zakresu edukacji – do wykorzystania w pracy z uczniami ukraińskimi

Перелік корисної інформації та матеріалів у галузі освіти – для використання в роботі з українськими студентами

Zestawienie obejmuje m.in. informacje polskiego Ministerstwa Edukacji Narodowej, informacje o specustawie o pomocy obywatelom Ukrainy, materiały ukraińskiego Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz materiały przygotowane przez polskie organizacje pozarządowe.

Pomoc dla Ukrainy – edukacja

Zumba w Rajczy

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych

na spotkanie organizacyjne

Data: 28/09/2021 Start 18:00.

Trener: Anita IWANEK

Miejsce: Sala gimnastyczna SP1 w Rajczy.

Zajęcia bokserskie dla dzieci i dorosłych Gminy Rajcza

Wójt Gminy Rajcza, Śląski Związek Bokserski, Klub Sportowy „Żylica” Łodygowice, Szkoła Podstawowa nr 1 w Rajczy serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z Gminy Rajcza na zajęcia sportowe o profilu bokserskim (zajęcia rozwijające w ramach tworzenia klas patronackich ŚZB).

Patronat:

Śląski Związek Bokserski w Katowicach
Wójt Gminy Rajcza

Deklaracja zapisu dla dzieci – wzór dokumentu

Link do plików

Deklarację należy przekazać trenerowi podczas treningu.

Terminarz treningów:

dla dzieci (od klasy 4SP) i młodzieży Gminy Rajcza

• środa – godz. 17:00 – Miejsce: SP1 w Rajczy – sala gimnastyczna.
  • piątek – godz. 17:00 – Miejsce: SP1 w Rajczy – sala gimnastyczna.

dla dorosłych mieszkańców Gminy Rajcza (trwa rekrutacja!)

• środa – godz. 18:30 – Miejsce: SP1 w Rajczy – sala gimnastyczna.
  • piątek – godz. 18:30 – Miejsce: SP1 w Rajczy – sala gimnastyczna.

Trener: Rafał Waligóra

UWAGA! Zajęcia bokserskie dla wszystkich uczniów szkół publicznych, których organem prowadzącym jest Gmina Rajcza są bezpłatne.

Pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19

Szanowni Państwo,

w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, chcemy kontynuować pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

W załączeniu przekazujemy plakat i zachęcamy do upowszechnienia informacji w szkołach i placówkach.

Departament Wychowania i Edukacji Włączającej

Ministerstwo Edukacji i Nauki