Razem z Google Jedynka pomaga dzieciom świadomie i bezpiecznie odkrywać świat internetu.

Asy Internetu to bezpłatny program, który jest skierowany do szkół podstawowych w całym kraju. Jego celem jest wzmacnianie w dzieciach i nastolatkach wartości, które pomogą im uniknąć zagrożeń w sieci oraz wsparcie nauczycieli i nauczycielek w tym zakresie. Pomagamy zmieniać lekcje o bezpieczeństwie w internecie w przygodę! W Polsce program realizują wspólnie Fundacja Szkoła z Klasą i Google.

Nasza Jedynka wkrótce przystąpi do tego programu. Chcemy w ramach zadań profilaktycznych edukować uczniów, rodziców i nauczycieli świadomego i bezpiecznego wykorzystania internetu w codziennych sytuacjach. Będziemy uczyć jak działać przeciw cyberprzemocy. Będziemy doskonalić swoje umiejętności technologii informatycznej oraz dzielić się zdobytym doświadczeniem.

Po raz pierwszy namawiamy do zagrania w grę przez internet, dzięki której poznacie w jaki sposób bezpiecznie korzystać z Internetu:

INTERLANDIA

Poradnik dla Rodziny:

Zaangażowanie rodziny w zapewnienie dzieciom bezpiecznego udziału w społeczności internetowej zaczyna się od rozmowy w domu, której efektem ma być zobowiązanie się przez nie do bycia Asem Internetu, czyli roztropnym, ostrożnym, zdecydowanym, uprzejmym i odważnym użytkownikiem sieci. Broszura zawiera pomysły na zajęcia rodzinne przygotowane w oparciu o kodeks Asów Internetu.

Asy Internetu – Poradnik dla rodziny

Żródło: https://asyinternetu.szkolazklasa.org.pl