UWAGA! Akcja Czyste Beskidy 24 kwietnia 2021.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rajczy brali udział w akcji Czyste Beskidy. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godną naśladowania postawę.

Organizacja Akcji:

  1. Worki można odebrać w ZUKu w Rycerce Dolnej lub każdy może korzystać ze swoich do segregacji śmieci.
  2. Odbiór śmieci – można zgłosić do sołtysa lub bezpośrednio do ZUKu (Panowie z ZUKU będą jeździć 26-28.04.br. i zbierać worki ze śmieciami).
  3. Dzikie wysypiska śmieci zgłaszamy bezpośrednio do ZUKu.
  4. Nie odbieramy opon, gabarytów i mat. Budowlanych.

Więcej informacji na stronie: https://czystebeskidy.com/

 


Dzień dobry,

Od wielu lat organizujemy akcję sprzątania górskich szlaków „Czyste Beskidy”, ale zauważyliśmy, że pomocy potrzebują również nasze górskie miejscowości. W dolinach niestety śmieci znajduje się o wiele więcej niż w górach.

W sobotę 24 kwietnia planujemy zorganizować wydarzenie „Wiosenne porządki z Czyste Beskidy”.

Chcemy zachęcić wszystkich mieszkańców Gminy, by wspólnie o godzinie 10:00 wyszli przed swój dom i zebrali śmieci w swoim najbliższym otoczeniu. Po zimie nie trudno zauważyć, że jest ich bardzo dużo w pobliskich rowach, na chodnikach, w lasach i wszędzie tam gdzie nie powinno ich być. Naszym działaniem chcemy uświadomić mieszkańców, że nie można przechodzić obojętnie wobec problemu śmieci w środowisku naturalnym i zachęcić ich, żeby wzięli odpowiedzialność za miejsce, w którym żyją.

Więcej informacji wkrótce!

Ekipa Czyste Beskidy

https://www.czystebeskidy.pl/

Skip to content