Akademia Cyfrowego Rodzica

3 lt., 2021

Akcja edukacyjna „Akademia Cyfrowego Rodzica” opiera się na przeprowadzeniu webinariów oraz publikacji filmów edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa dzieci w sieci. Głównym celem realizacji webinariów i filmów jest dotarcie do rodziców i opiekunów wraz z materiałami poświęconymi tematyce związanej z ochroną dzieci przed zagrożeniami związanymi z korzystaniem z internetu i urządzeń cyfrowych. Filmy i webinaria są elementem działań edukacyjnych realizowanych wspólnie przez Ministra Cyfryzacji i NASK-PIB, w ramach działań edukacyjnych prowadzonych przez obydwie instytucje w obszarze bezpieczeństwa dzieci w sieci. Realizacja akcji edukacyjnej wzmocni działania realizowane do tej pory przez te podmioty, m.in. uzupełni kampanię „Nie zagub dziecka w sieci”, która jest częścią ogólnopolskiej kampanii „e-Polak potrafi!”.

W ramach zadania NASK-PIB udzieli wsparcia merytorycznego Ministrowi Cyfryzacji w realizacji akcji edukacyjnej pod nazwą „Akademia Cyfrowego Rodzica” obejmującego przekazanie przez ekspertów NASK-PIB wkładu merytorycznego do webinariów i filmów popularyzujących wiedzę o cyfrowych zagrożeniach.

Link:

Akademia Cyfrowego Rodzica – home

Ostatnio dodane

Info

ADRES

Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Ks. Józefa Tischnera w Rajczy

34-370 Rajcza, ul. Rynek 2.

KONTAKT