19.11.2019r we wtorek na dużej sali gimnastycznej w Rajczy odbyły się gminne zawody w piłce ręcznej klas 7-8. Do gry przystąpiły drużyny z Rajczy, Rycerki Górnej i Rycerki Dolnej chłopców i dziewczyn. Graliśmy systemem „każdy z każdym”, należy podkreślić, że poziom był dość wysoki, a atmosfera fragmentami nerwowa w związku z ambicjami zawodników.

Nasza drużyna w kategorii chłopców zajęła 1 miejsce, co było do przewidzenia, trzeba jednak docenić klasę przeciwników, bo nie było łatwo. Dziewczyny zajęły 3 miejsce, ale jeżeli chcą wygrywać powinny popracować trochę bardziej przed następnymi zawodami, a w czasie gry panować nad emocjami. 

Wspomnieć trzeba o zawodach gminnych w mini piłce ręcznej, czyli klas 4-6, które odbyły się w czwartek 14.11.2019r również na dużej sali gimnastycznej w Rajczy. Grali chłopcy i dziewczynki z Rajczy, Rycerki Górnej i Rycerki Dolnej. Zawody były ciekawe i emocjonujące. Na wyróżnienie zasługuje drużyna chłopców z Rajczy, która wygrała swoją kategorię dzięki współpracy i zaangażowaniu zespołu. Indywidualnie wyróżnić należy Franka Szatanika, który zdobył najwięcej bramek dla swojej drużyny, kilka nawet z połowy boiska.

Drużyny, które zdobyły 1 miejsca, będą w marcu reprezentować Gminę Rajcza na zawodach powiatowych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wysiłek i godne reprezentowanie szkoły na zawodach sportowych. Gratulujemy wyników oraz przeżyć i emocji związanych z rywalizacją sportową.

Oprac. R. Iwanek