21 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Rajczy wzięli udział w XXI Jesiennym Zlocie Turystyczno–Ekologicznym „Czyste Góry”, który na stałe wpisał się już w kalendarz imprez organizowanych na Żywiecczyźnie.

Sprzątając szlak, którym maszerowali, spełniali dobry uczynek dla środowiska, bawiąc się i ucząc zarazem. Nauka w terenie, gdzie wszystko można dotknąć, czy nawet posmakować jest najefektywniejszą formą edukacji, a praca na rzecz środowiska naturalnego kształtuje właściwe postawy wobec natury. W to sobotnie przedpołudnie podczas marszu z Węgierskiej Górki do Radziechów było również dużo śmiechu i dziecięcej radości – w końcu to weekend. Zakończenie zlotu to konkursy, losowanie nagród, zabawy, no i smaczna grochówka 🙂

I najważniejsze… Gabrysia Marszałek w konkursie ekologicznym zdobyła I miejsce w kategorii szkół podstawowych!

Gratulacje!

Zdjęcia i tekst: Iwona Jamrozowicz