Wizyta w Muzeum Auschwitz-Birkenau

9 październik, 2019

7 października uczniowie klas VIII naszej szkoły odbyli wycieczkę do Muzeum Auschwitz –Birkenau w Oświęcimiu. Uczniowie poznali miejsca będące symbolem holokaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach, Romach i innych narodowościach. Nasi wychowankowie oddali hołd pomordowanym zapalając znicze pod Ścianą Straceń.

Pobyt w największym hitlerowskim obozie zagłady był dla wszystkich ogromnym przeżyciem i cenną lekcją historii. Skłonił wszystkich do zadumy i refleksji nad godnością człowieka, jego prawem do życia oraz uczył tolerancji wobec drugiego człowieka. Uczniowie swoją postawą okazali szacunek dla tragizmu ofiar z czasów II wojny światowej i walki o wolność Polski.

Dziękujemy za ich postawę.

#SzkołaPamięta

Opiekunowie

Ostatnio dodane

Info

ADRES

Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Ks. Józefa Tischnera w Rajczy

34-370 Rajcza, ul. Rynek 2.

KONTAKT