Akademia z Okazji Konstytucji 3 Maja w Szkole Podstawowej Nr 1 w Rajczy

Dziś 30 kwietnia Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rajczy przeniosła się w czasie, aby uczcić 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jednego z najważniejszych dokumentów w historii Polski. Uczniowie oraz nauczyciele, z niezwykłym zaangażowaniem, przygotowali akademię, która nie tylko edukowała, ale i bawiła, podkreślając znaczenie tego święta narodowego.

Zgromadzeni w auli szkolnej, uczniowie, rodzice oraz nauczyciele mogli przenieść się do 1791 roku, obserwując scenki historyczne przygotowane i odgrywane przez uczniów. Młodzi aktorzy w strojach z epoki odtworzyli kluczowe momenty związane z uchwaleniem Konstytucji, zapewniając widzom zarówno wzruszenia, jak i dogłębną lekcję historii.

Zorganizowana przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Rajczy akademia z okazji Konstytucji 3 Maja była nie tylko okazją do celebracji ważnej rocznicy. Wydarzenie to na długo zostanie w pamięci uczestników, jako moment kształtujący młode pokolenia w duchu szacunku dla historii i patriotyzmu.

Dziękujemy serdecznie wszystkim gościom i Rodzicom za udział w naszej uroczystości.