7 czerwca 2023 r. finaliści całorocznego konkursu „Triathlon Matematyczno-Fizyczny” uczestniczyli w pikniku naukowym organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Bielsku-Białej. Była to nagroda dla uczniów, którzy rozwijają swoje umiejętności z zakresu przedmiotów ścisłych. Podczas pikniku wraz z uczniami z Rycerki Dolnej prezentowali własne doświadczenia z fizyki i chemii przygotowane pod kierunkiem p. J. Legierskiej i p. D Kopeć.

Nasi uczniowie godnie promowali szkoły gminy Rajcza, mocno angażując się podczas prezentacji doświadczeń dla uczniów szkół bielskich oraz gości odwiedzających piknik.

Nasze stanowiska:
1. „ARMATKA POWIETRZNA”
2. „WYPŁYNIE NIE WYPŁYNIE – NUREK KARTEZJUSZA”
3. „ACH TE DŹWIĘKI”
4. „ODLOTOWE BALONY”
5. „TROCHĘ ELEKTROMAGNETYZMU”
6. „WULKAN CZWARTOKLASISTÓW”
7. „BAŃKI W BAŃCE”

Uczniowie bawili się również przy stanowiskach innych uczestników pikniku. Na zakończenie wzięli udział w warsztatach ” O luminescencji słów kilka” z biologiem molekularnym z CN Kopernik p. Stanisławem Łoboziakiem. Zabawa była wspaniała! Zobaczcie sami – relacja z pikniku w galerii zdjęć:

Dziękujemy Bibliotece Pedagogicznej za zaproszenie na Piknik Naukowy 2023 oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji udziału uczniów w tej imprezie plenerowej.

Organizatorzy konkursu
Ewa Węglarz i Janina Legierska

P.S.

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich przedszkolaków, uczniów i Rodziców na Festiwal Nauki, który odbędzie się na początku października 2023.
Szczegóły wkrótce.

Skip to content