Narodowe czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

Narodowe czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

Dziś dołączyliśmy do akcji narodowego czytania powieści Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za udział oraz jesteśmy ogromnie dumni z naszych uczniów i nauczycieli, którzy zorganizowali to wspaniałe wydarzenie. Gratulacje!

SP1 Rajcza rozpoczyna działania z zakresu przedsiębiorczości współpracując z WSEH w Bielsku Białej.

15 gru 2020 | Aktualności

W październiku nasza Szkoła dzięki inicjatywie dyrekcji została zgłoszona do programu gry edukacyjnej Polska Energia.

Gra planszowa adresowana do uczniów klas 7 i 8 miała na celu podniesienie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu przedsiębiorczości i podstaw finansów. Zaproszenie skierowane było do 30 szkół podstawowych w miejscowościach do 100 000 mieszkańców, które zgłoszą się jako pierwsze. W grudniu odbyło się testowanie edukacyjnej gry planszowej, w której wzięło udział 10 uczniów klasy 7a pod opieką p. mgr Karoliny Gawron – wychowawczyni klasy.

Uczniowie oprócz gry, m.in. wypełniali dwie ankiety pre- i post test, za pomocą których w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej z siedzibą w Bielsku- Białej zostanie zbadany poziom oraz postęp wiedzy uczniów w obszarze przedsiębiorczości i podstaw finansów.

Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna z siedzibą w Bielsku-Białej w ramach realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim projektu „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP” zaprosiło Dyrektorów Szkół Podstawowych do odbioru 4. kompletów bezpłatnych egzemplarzy edukacyjnej ekonomicznej gry planszowej Polska Energia. Gra planszowa jest adresowana do uczniów klas 7 i 8. Jej celem jest podniesienie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu przedsiębiorczości i podstaw finansów.

 

 

Pin It on Pinterest