W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w piątek 6 listopada na sali gimnastycznej w naszej Szkole dziś odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

Drodzy Uczniowie.
Dzisiejsza uroczystość jest skromna i wyjątkowa z uwagi na panującą w naszym kraju pandemię. Za moment staniecie się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, złożycie ślubowanie na przynależność do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Ks. Józefa Tischnera w Rajczy. Ślubując wypowiecie słowa, które mówią o tym jak ważne w życiu są pewne wartości. Te wartości powinny towarzyszyć Wam przez całe życie.
Przez najbliższych osiem lat będziecie stanowili część wspólnoty naszej szkoły. Symbolem Waszej przynależności do społeczności szkolnej jest legitymacja szkolna, którą otrzymaliście.
mam nadzieję drogie dzieci, że przez najbliższe lata będziecie z godnością nosić miano uczniów naszej szkoły, że z dumą będziecie mówić o przynależności do grona naszych uczniów, a po latach jako absolwenci z przyjemnością będziecie wspominać czas spędzony w naszej szkole.

Szanowni Rodzice.
Dziękuję za zrozumienie i okazaną pomoc w tym trudnym dla nas Wszystkich czasie. W imieniu swoim, moich koleżanek i kolegów mogę zapewnić, że zrobimy wszystko, by słowa ślubowania odzwierciedliły się w rzeczywistości, aby Wasze dzieci opuszczając mury naszej szkoły miały wpojone właściwe wartości, że poradzą sobie w dalszych etapach edukacji oraz w codziennym życiu.
Dziękuję za dotychczasową współpracę i życzliwe podejście z Państwa strony, bo wspólne działania przynoszą najlepsze efekty edukacyjne i wychowawcze.
We współpracy z Państwem przyczynimy się do wychowania młodego człowieka w poczuciu własnej wartości, mądrego, zaradnego i posiadającego umiejętność spełniania swych celów i marzeń.

Brunon Bielecki
Dyrektor Szkoły

Album zdjęć:

Galeria zdjęć

Skip to content