Narodowe czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

Narodowe czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

Dziś dołączyliśmy do akcji narodowego czytania powieści Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za udział oraz jesteśmy ogromnie dumni z naszych uczniów i nauczycieli, którzy zorganizowali to wspaniałe wydarzenie. Gratulacje!

Ścianka wspinaczkowa Rajcza

21 wrz 2019 | Aktualności

Od grud­nia 2013 roku miłośnicy wspinaczki mogą korzystać ze ścianki wspinaczkowej wybudowanej w ramach projektu „Climbing for all – bezpieczeństwo i aktywność fizyczna w górach – budowa ścianki wspinaczkowej w Rajczy”

Ścianka zbudowana została ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 – 2013 za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

Wysokość ścianki to ok. 10m i powierzchni ok. 100m2. Wyposażona jest w 6 stanowisk, z których jednocześnie może korzystać 12 osób. Obiekt znajduje się w hali sportowej będącej obecnie pod opieką Szkoły Podstawowej nr 1 w Rajczy.

Z inicjatywy Dyrektora Szkoły pracujemy nad programem zajęć dla wszystkich zainteresowanych wspinaczką i doskonaleniem dotychczas zdobytych umiejętności. Instruktorzy, organizacje sportowe oraz inne zainteresowane tym podmioty mogą składać oferty w Sekretariacie Szkoły lub skrzynkę email.

#SPORTOWARAJCZA

Pin It on Pinterest