Razem na Święta

3 gru, 2019

Nasza Szkoła bierze udział w akcji MEN pt.: „Razem na Święta”. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.

Okres przedświąteczny to najlepszy czas, aby okazać wsparcie osobom starszym, chorym, samotnym, potrzebującym pomocy z naszych społeczności szkolnych i lokalnych. Dzięki naszej pomocy może stać się on jeszcze piękniejszy i radośniejszy. By ten czas przeżyć szczególnie, NASZA SZKOŁA włączyła się w akcję „Razem na Święta”. Akcja służy tworzeniu się wspólnot i kształtowaniu odpowiedzialności za drugą osobę.

W ramach akcji „Razem na Święta”

• zorganizujemy spotkanie przedświąteczne dla osób samotnych
  • będziemy uczestniczyć w spotkaniu z seniorami w OSP Rajcza

DOMU AKTYWNEGO SENIORA „CURATIOW” ORAZ W ZAKŁADZIE OPIEKUŃCZO LECZNICZYM w Rajczy

• przygotujemy DROBNE UPOMINKI świąteczne i obdarujemy nimi osoby samotne, chore lub potrzebujące,
  • przygotujemy ŚWIĄTECZNE KARTKI z życzeniami dla osób samotnych,
  • przygotujemy JASEŁKA I KONCERT KOLĘD dla osób samotnych,
  • pomożemy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach i porządkach,
  • wspierać będziemy organizację oferującą pomoc Polakom mieszkającym na Kresach.

Bądźmy #RazemNaŚwięta