GMINA RAJCZA realizuje projekt pn. „Integracja i aktywizacja uchodźców w Gminie Rajcza”. Projekt finansowany jest z rezerwy Funduszu Pracy w ramach konkursu ofert pn. „Razem Możemy Więcej – Pierwsza Edycja Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2023”, ogłoszonego w ramach Resortowego Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2025.

INFORMACJE O PROJEKCIE

Projekt „Integracja i aktywizacja uchodźców w Gminie Rajcza”

realizowany w ramach Programu „Razem Możemy Więcej – Pierwszej Edycji Programu Aktywizacyjnego
dla Cudzoziemców na lata 2022 – 2023”.

проект «ІНТЕГРАЦІЯ ТА АДАПТАЦІЯ БІЖЕНЦІВ В ҐМІНІ РАЙЧА»

реалізован в рамках Програми «Разом ми можемо більше” – перший етап Програми підвищення активності для іноземців на 2022-2023.

Głównymi zadania projektu to:

• Wsparcie uczestników przez asystentów integracyjnych;
    • Pomoc indywidualna – wsparcie prawne, psychologiczne/ psychoterapeutyczne o charakterze indywidualnym oraz pomoc tłumacza;
    • Język polski i kultura – kursy języka polskiego, zajęcia – kultura polska dla dorosłych i dzieci, wyjazd edukacyjny;
    • Wsparcie integracyjne w wymiarze bytowym – bon mieszkaniowy dla 10 rodzin;
    • Wsparcie integracji cudzoziemców w szkołach i w gminie – pomoc nauczyciela w szkole/ przedszkolu oraz opiekunowie w żłobku, obiady dla dzieci w żłobkach, przedszkolach, szkołach, Gminne Spotkania integracyjne mieszkańców z uchodźcami.

pomoc ukrainie

Zobacz dokumenty projektu