W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją pandemiczną Covid19 próbny egzamin ósmoklasisty dla uczniów SP1 w Rajczy prowadzony jest formie zdalnej wg osobnego harmonogramu i dostosowanych zasad przesyłania arkuszy.

W dniu egzaminu uczeń otrzyma przez platformę edukacyjną link do odpowiedniego arkusza egzaminacyjnego, który powinien rozwiązać w przewidzianym czasie i odesłać go w wersji elektronicznej.

Odpowiedzi w arkuszu można udzielić w wersji elektronicznej (edytor pdf, Word, notatnik) lub odręcznie na kartce. Pliki należy odesłać przez platformę na adres nauczyciela przedmiotu. Arkusz powinien zostać przesłany najszybciej po rozwiązaniu testu. W przypadku problemów technicznych należy kontaktować się bezpośrednio z nauczycielem przedmiotu.

Terminy egzaminu:

  • 17 marca br. (środa), godz. 9:00 – język polski
  • 18 marca br. (czwartek), godz. 9:00 – matematyka
  • 19 marca br. (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Uczniowie klas ósmych nie mają w tych dniach innych zajęć lekcyjnych. 

Procedura:

  1. Każdy uczeń otrzyma test diagnostyczny poprzez platformę gSuite w dniu egzaminu ok. godz. 9:00.
  2. Należy zapoznać się z instrukcją i przejść do rozwiązywania zadań.
  3. Na każdym teście jest określony czas rozwiązania – należy przestrzegać wyznaczonego czasu.
  4. Każdy uczeń otrzyma osobno informację o czasie pracy w wiadomości email.
  5. Odpowiedzi zaznacz na karcie odpowiedzi edytując plik lub zaznaczając je na osobnej pustej kartce.
  6. Uczniowie nie mogą korzystać z pomocy zewnętrznych (internet itp.). Test diagnostyczny ma służyć celom informacyjnym oraz diagnostycznym i nie podlega ocenie cząstkowej!
  7. Po zaznaczeniu odpowiedzi na karcie odpowiedzi należy zapisać plik / zrobić zdjęcie kartki z odpowiedziami i przesłać na skrzynkę pocztową szkoły – poczta@szkola.rajcza.pl tak szybko, jak to możliwe (najpóźniej do godz. 13:00). W przypadku problemów technicznych należy kontaktować się z p. Mateuszem Kąkolem – mateuszkakol@szkola.rajcza.pl.

 

Sprawdź rozwiązania:

język polski

matematyka