Jesteśmy na półmetku zmagań. 9 lutego 2021 uczniowie brali udział w 3 etapie potyczek matematyczno-fizycznych. Do zakończenia eliminacji pozostały jeszcze 3 etapy w których uczniowie będą rozwiązywać zadania:

 • Etap IV Wyrażenia algebraiczne i równania, kinematyka.
 • Etap V Planimetria (geometria płaska), dynamika
 • Etap VI Stereometria (geometria przestrzenna), praca, moc, energia

Najlepsze wyniki po trzech etapach uzyskali wśród klas ósmych:

 1. Zając Bartosz
 2. Zdechlik Sebastian
 3. Szymońska Aleksandra
 4. Hubka Ewelina
 5. Czechowicz Joanna
 6. Wolna Emilia
 7. Dadok Natalia
 8. Napierała Franciszek
 9. Zoń Milena
 10. Drozdek Jakub
 11. Ryłko Karolina
 12. Salachna Bartłomiej
 13. Kreczmer Wiktoria

wśród klas siódmych:

 1. Juraszek Aaleksandra
 2. Latasiewicz Sandra
 3. Szymoński Mateusz
 4. Szymoński Grzegorz
 5. Mrówczyński Mateusz
 6. Jędrzkiewicz Magdalena
 7. Badyńska Daria
 8. Wolny Radosław
 9. Iwanek Amelka

Na udział w finale oprócz wymienionej grupy uczniów szansę nadal mają inni, ponieważ dzielące ich różnice punktowe są nieduże. Przed klasami ósmymi w najbliższym czasie egzamin próbny, w którym będą mogli wykorzystać wiadomości z już powtórzonych działów. Zachęcamy uczniów klas siódmych i ósmych do dalszej rywalizacji w pozostałych etapach potyczek matematyczno-
fizycznych.

Oprac.: Czesław Legierski