5 listopada wzięliśmy udział w Orszaku Wszystkich Świętych. Celem wydarzenia jest propagowanie wartości chrześcijańskich poprzez ludzi świętych, którzy byli autorytetami, często poświęcając swoje życie dla drugiego człowieka. Dzieci, młodzież i dorośli przebrani za ulubionych świętych przeszli w korowodzie z placu szkolnego ulicami Rajczy do Kościoła, gdzie po katechezie o świętości i wspólnej modlitwie doceniliśmy w ramach konkursu najpiękniejsze kreacje świętych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu orszaku, a w szczególności Ochotniczej Straży Pożarnej w Rajczy za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom podczas przemarszu.

FOTOALBUM

[custom-facebook-feed type=albums albumsource=2663593533700656 showalbumtitle=false]

„ORSZAK WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH”

1.Organizator konkursu:

• Parafia Świętego Wawrzyńca Diakona Męczennika i Świętego Kazimierza Królewicza w Rajczy
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Rajczy

2.Konkurs odbędzie się w dniu 05.11.2019 roku – „ORSZAK WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH”

3.Przedmiot konkursu:

Przedmiotem konkursu jest wykonanie przebrania wybranego świętego według.własnego pomysłu z materiałów ogólnie dostępnych. Dobrze widziany atrybut.danego świętego.

4. Cele konkursu:

• Rozbudzanie zainteresowań życiem i działalnością Świętych.
  • Krzewienie wartości chrześcijańskich.
  • Promowanie Świętych, których życie jest godne naśladowania.

5. Konkurs przeznaczony jest dla chętnych uczniów szkoły (od klasy I do VIII).

6. Ocenie podlegać będzie:

• Wygląd zewnętrzny postaci.
  • Pracochłonność wykonania stroju i wierność odtworzenia jego szczegółów.
  • Pomysłowość.
  • Krótka charakterystyka postaci (stopień przygotowania merytorycznego,
    rzeczowość prezentacji ),
  • Ogólne wrażenie artystyczne.

7. Najciekawsze stroje zostaną nagrodzone pamiątkowym dyplomem z promesą DZIEŃ BEZ PYTANIA.