Uwaga! Nowe informacje dot. egzaminu ósmoklasisty!

Uwaga! Nowe informacje dot. egzaminu ósmoklasisty!

OKE JAWORZNO

Komunikat o dostosowaniach – aktualizacja

W związku z informacjami przekazywanymi przez dyrektorów szkół, po przeprowadzeniu konsultacji z Polskim Towarzystwem Dysleksji, zmodyfikowane zostały zapisy dotyczące dostosowania warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty oraz egzaminu maturalnego do potrzeb zdających ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się (Tabela 1.11.). W załączeniu przekazujemy zaktualizowane Komunikaty. W przypadku konieczności zmiany dostosowań warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty prosimy o zaznaczenie zmian w SIOEO do 10 grudnia br. Za wszelkie niedogodności wynikające z aktualizacji – przepraszamy.

Komunikat o dostosowaniach egzaminu ósmoklasisty w 2024 r.
Komunikat o dostosowaniach egzaminu maturalnego w 2024 r.

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

W ubiegłym tygodniu uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie naszej szkoły przygotowali wspaniałą akademię, którą zaprezentowali również podczas obchodów naszego święta społeczności Rajczy 11 listopada w CKiS.

#Szkoladohymnu #Niepodległa

 

Co wiesz o tlenku węgla?

Co wiesz o tlenku węgla?

Dziś w naszej szkole odbyła się prelekcja programu „CO wiesz o tlenku węgla?”

Głównym celem akcji PSP w Żywcu przy udziale OSP w Rajczy było przedstawienie uczniom naszej szkoły zagrożeń związanych z emisją tlenku węgla niosącego śmiertelne zagrożenie oraz zabezpieczenie budynków czujnikami tlenku węgla. Równocześnie zorganizowaliśmy warsztaty związane z ochroną środowiska w ramach szkolnej akcji STOP SMOG 2023, której celem było uświadomienie szkodliwości spalania śmieci i przykładów dobrych działań na rzecz ochrony środowiska. Wręczyliśmy nagrody dla uczniów, których prace plastyczne znakomicie przedstawiały wspomniane działania.

Dziękujemy PSP Zywiec, OSP Rajcza, fundatorom nagród oraz wszystkim zaangażowanym nauczycielom za zorganizowanie warsztatów i opiekę podczas spotkania.

BrawoWY!

————————————————–

Organizacja warsztatów – p. Iwona Jamrozowicz, p. Maria Habiciak
Konkurs plastyczny – p. Dorota Kopeć
Fundatorzy nagród – p. Jadwiga Iwanek, OSP Rajcza
Szkolenie – PSP w Żywcu
Organizacja spotkania i media – p. Karolina Iwanek, p. Marek Ryłko
Pomysłodawca działania – p. Brunon Bielecki – Dyrektor SP1 w Rajczy

Warsztaty „STOP SMOG!”

Wycieczka do Francji

Wycieczka do Francji

W dniach 20-28 października uczniowie naszej szkoły podróżowali po Francji.

 

W sobotę zwiedzaliśmy Reims-miasto znane że słynnej gotyckiej katedry oraz kościoła, gdzie przyjął chrzest pierwszy król Franków Chlodwig. W niedzielę szaleliśmy w Parku Asterixa. Nadszedł poniedziałek czyli wyjazd do Normandii. Klify ciągnące się przez 120km oraz Rouen miasto gdzie stracono Joannę Darck.

Wtorek. Nareszcie zwiedzamy Paryż. Na początek słynne muzeum impresjonistów Orsay, długi spacer po Paryżu na Montmartre. Środa – dobywamy wieżę Eiffla, zwiedzamy Pałac Inwalidów i płyniemy statkiem po Sekwanie. W czwartek zwiedzaliśmy Luwr oraz Łuk Triumfalny. W piątek po zwiedzeniu cmentarza w Montmorency ruszyliśmy w kierunku Polski.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam poznać Francję ponownie!

Z wizytą w Galerii Dziadów Noworocznych i Szlachciców

Z wizytą w Galerii Dziadów Noworocznych i Szlachciców

Uczniowie naszej szkoły odwiedzili Galerię Dziadów Noworocznych i Szlachciców, w której przez cały rok prezentowane są stroje oraz przedmioty związane z lokalną tradycją Żywieckich Godów. Miejsce to kultywuje piękną tradycję noworocznego kolędowania. Nasi uczniowie byli zachwyceni pokazami oraz warsztatami na których wykonywali własnoręcznie nakrycia głowy kolędników oraz maski.

14X Dzień Edukacji Narodowej

14X Dzień Edukacji Narodowej

Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Oświaty!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam Wam serdeczne życzenia spełnienia w codziennej pracy, radości z osiąganych sukcesów i wielu inspirujących chwil w kontaktach z uczniami. Jesteście fundamentem w budowaniu przyszłości naszego społeczeństwa.

Szanowni Nauczyciele! Wasza praca otwiera drzwi do wiedzy i mądrości dla kolejnych pokoleń. Niech każdy Wasz wysiłek przynosi owocne efekty, a pasja do nauczania będzie źródłem nieustającej motywacji.

Brunon Bielecki
Dyrektor Szkoły

25. Zlot Turystyczno-Ekologiczny „Czyste Góry 2023

25. Zlot Turystyczno-Ekologiczny „Czyste Góry 2023

Uczniowie Sp1 w Rajczy 30 września wzięli udział w 25. Zlocie Turystyczno-Ekologicznym „Czyste Góry 2023” z finałem w Szkole Podstawowej Nr 2 im. św. Franciszka z Asyżu w Cięcinie Górnej.

Celami Zlotu były: porządkowanie szlaków turystycznych, promowanie turystyki kwalifikowanej przez rozwijanie sprawności fizycznej młodzieży i jej zamiłowania do poznawania piękna krajobrazu „Małej Ojczyzny”, udział w akcji „Sprzątanie Świata 2023 – pod hasłem „Sprzątanie Świata łączy ludzi” oraz poznawanie się i zawiązywanie przyjaźni między uczestnikami Zlotu, zainteresowanymi ochroną środowiska i krajoznawstwem oraz uprawianiem pieszej turystyki górskiej.

Organizator: Starostwo Powiatowe w Żywcu
Opiekun grupy: mgr Magdalena Omyła.

Sprzątanie Świata w Szkole Podstawowej w Rajczy 29.09. 2023 (piątek)

Sprzątanie Świata w Szkole Podstawowej w Rajczy 29.09. 2023 (piątek)

Jubileuszowa 30 edycja akcji Sprzątanie Świata, która odbywała się pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”, miała za zadanie nie tylko zebrać śmieci z miejsc, w których nie powinny się
one znajdować, ale przede wszystkim budować świadomość ekologiczną społeczeństwa.

W naszej szkole Świat sprzątamy trochę później, bo finał tegorocznej akcji odbył się w dniach 15-17 września. Później nie znaczy mniej skutecznie i niepotrzebnie. Każda akcja, efektem której będzie pozbycie się niepotrzebnych, szkodliwych i nieestetycznych odpadów jest potrzebna naturze, której jesteśmy częścią.

Pamiętajcie ŚMIECI MNIEJ – ZIEMI LŻEJ!!!

Plan dnia 29.09.2023
1 – 2 lekcja – zajęcia z wychowawcą /cel akcji, BHP, tworzenie klasowego plakatu pt. – Śmieci
mniej – Ziemi lżej!!!/
3 – 5 lekcja – sprzątanie wg harmonogramu

Harmonogram:
Klasy I – III sprzątają najbliższą okolicę szkoły /w ustalonych przez wychowawców godzinach/
Kl. IV – Compel
Kl. V a – ścieżka rowerowa /od Rajczy Dolnej do szkoły prawa strona/
Kl. V b – ścieżka rowerowa /od Rajczy Dolnej do szkoły – lewa strona/
Kl. VI a – Park /od wyjścia z boiska szkolnego w lewo, do mostu/
Kl. VI b – Park /od wyjścia z boiska szkolnego w prawo, do kładki PKP, za cmentarzem/
Kl. VII a – okolice boiska LKS
Kl. VII b – ścieżka rowerowa /od Rycerki Dolnej do parku/
Kl. VIII – Nickulina – Rajcza /przez Compel/

Sukces dziewcząt w biegach przełajowych!

Sukces dziewcząt w biegach przełajowych!

W piątek (15.09.2023) w Rajczy odbyły się gminne zawody lekkoatletyczne w sztafetowych biegach przełajowych.

W zawodach tych drużyna dziewczyn reprezentująca Szkołę Podstawową nr 1 w Rajczy zdobyła pierwsze miejsce w kategorii klas 4-6. BRAWO!

Pin It on Pinterest