Już 6 grudnia będziemy uczestniczyć w kolejnym projekcie MEiN. Będzie to program artystyczny pn. „Otwórz oczy” promujący dialog międzypokoleniowy z udziałem artysty Joszko Brodą.

Zapraszamy do udziału w Programie artystycznym również rodziców/opiekunów uczniów Szkoły, dziadków i babcie naszych uczniów oraz innych zainteresowanych wydarzeniem (za potwierdzeniem obecności).

Nasi uczniowie będą brać udział w konkursie, którego celem jest m.in.:

1. Ożywienie rodzinnych i środowiskowych więzi międzypokoleniowych między Uczestnikami a starszymi pokoleniami;
2. Kreowanie postaw prowadzących do podtrzymywania międzypokoleniowych więzi;
3. Ochrona i ocalenie dziedzictwa kulturowego istniejącego w pamięci starszego pokolenia;
4. Wzrost świadomości Uczestników konkursu na temat dziedzictwa kulturowego.

Nagrodą dla Laureata Konkursu będzie koncert zespołu Joszka Brody.

A więc do dzieła 🙂

Dokumentacja projektu

Namiestnictwo Zuchowe „Wataha”- Hufca ZHP Węgierska Górka pojawiło się w SP1 w Rajczy

Wydarzenie z dnia 26/27 listopada 2022.

„Czuwaj, czuj!
W ostatni weekend Namiestnictwo Zuchowe „Wataha”- Hufca ZHP Węgierska Górka pojawiło się w jednym wielkim HOTELU TRANSYLWANIA!🦇🧛‍♂️ Wszystkie gromady Hufca zamieniły się w hotelowych gości i mieli jedno, bardzo ważne zadanie – urządzić urodzinowe przyjęcie niespodzianka dla bohaterki filmu, czyli Mavis!
Wszystkie zuchy w mgnieniu oka poradziły sobie z tym zadaniem i przygotowały przepyszny tort oraz załatwiły wszystkie niezbędne sprawy, żebyśmy wieczorem wszyscy mogli bawić się na DYSKOTECE 🤩 Nie zabrakło również wróżb andrzejkowych!✨
Dziękujemy serdecznie Szkole Podstawowej w Rajczy SP1Rajcza za gościnę!

Hufiec ZHP Węgierska Górka

źródło: https://www.facebook.com/wegierskagorkazhp/

Zebranie z wychowawcami klas

W środę 30 listopada w godz. 16:00-17:00 odbędzie się zebranie z wychowawcami klas, na którym omówione zostaną sprawy organizacyjne oraz wyniki w nauce.
Zapraszamy wszystkich Rodziców.

Sukces naszych esportowców przedsmakiem katarskich emocji

ESPORTOWE MISTRZOSTWA FIFA22 POWIATU ŻYWIECKIEGO ZAKOŃCZONE.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom (ponad 80 zgłoszonych do turnieju) oraz ich opiekunom za udział w tym wydarzeniu.

Gratulujemy zwycięzcom:
1. Miejsce – Jakub Tomaszek – (Koszarawa)
2. Miejsce – Filip Holeksa (Rajcza)
3. Miejsce – Michał Maślanka (Łodygowice)
4. Miejsce – Mateusz Kasperski (Rajcza)

Gratulacje dla najliczniejszej drużyny esportowej SP1Rajcza – 16 zawodników.

Nasz turniej objęli patronatem i wsparli:

Poseł na Sejm RP – PREMYSŁAW DRABEK,
Poseł na Sejm RP – KAZIMIERZ MATUSZNY,
Starosta Żywiecki – ANDRZEJ KALATA,
Burmistrz Miasta Żywiec – ANTONI SZLAGOR
Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania – ANDRZEJ WIDZYK
Dyrektor I LO w Żywcu – JACEK BIŁKO

Składamy serdeczne podziękowania!

Turniej zorganizowano dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Akcja „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM” – 17/11/2022

Dziękujemy wszystkim udziału w akcji „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”!

Data akcji 17 listopada 2022r.

Miejsce: Boisko szkolne SP1 w Rajczy

Godzina rozpoczęcia 18:00.

Obecni w akcji: Policja, GOPR Szczyrk, OSP Rajcza, Radio Bielsko.

1 października 2022 r. Policja rozpoczęła akcję informacyjno-edukacyjną skierowaną do pieszych pn. „Świeć Przykładem”. Akcja będzie trwała do końca roku. Jej celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym, w tym seniorom o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

Najtrudniejsze miesiące roku pod względem warunków drogowych wciąż są przed nami. Korzystanie w tym czasie z drogi wymaga zwiększonej uwagi jej użytkowników. Przypominamy, że jeśli pieszy porusza się poboczem lub jezdnią powinien chodzić lewą stroną drogi (przodem do nadjeżdżających pojazdów).

Niekorzystne warunki atmosferyczne i krótszy dzień sprawiają, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierujących. Dlatego też noszenie odblasków powinno stać się dla nich nawykiem. W określonych sytuacjach jest też obowiązkiem. Zgodnie z przepisami Prawa o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Przestrzegajmy tego obowiązku!

Pamiętajmy, że niewielki element odblaskowy może uratować nam życie, ponieważ dzięki niemu jesteśmy widoczni dla kierującego z odległości, która daje kierowcy czas na zmniejszenie prędkości i bezpieczne wyminięcie pieszego.

NOŚ ODBLASKI – ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!
DOPILNUJ, ABY TWOI BLISCY TAKŻE JE STOSOWALI.

Źródło: BRD KGP https://policja.pl/pol/aktualnosci/223586,Swiec-Przykladem.html

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

W ciągu zaledwie czterech lat Wielka Wojna zmieniła świat. To, co wcześniej wydawało się niemożliwe – niepodległość Polski – stała się rzeczywistością po 123 latach zaborów. 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji przedstawiamy 11 faktów na święto niepodległej Polski.

LINK:

10 listopada w naszej szkole uroczyście będziemy obchodzić 104. rocznicę odzyskania niepodległości. Relacja z wydarzenia wkrótce.

źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/narodowe-swieto-niepodleglosci–swietujmy-razem

Esportowe mistrzostwa FIFA22 w Żywcu

Już wkrótce nasi uczniowie wezmą udział w Esportowych Mistrzostwach FIFA22 Powiatu Żywieckiego!

Turniej realizowany jest w ramach programu „eSport w szkole – innowacyjna edukacja” przez Stowarzyszenie Esport Polska z Bielska-Białej w ramach „Programu Wsparcia Edukacji”, ustanowionego przez Ministra Edukacji i Nauki komunikatem z dnia 11 lipca 2022 roku o ustanowieniu w trybie art. 90w ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty programu pn. „Program Wsparcia Edukacji”.

Szczegółowe informacje o turnieju zawarte są w regulaminie poniżej.

Esportowe Mistrzostwa Powiatu Żywieckiego 19.11.2022