Uczniowie naszej szkoły razem z uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. M. Kopernika w Katowicach mieli okazję spędzić siedem cudownych dni w Paryżu i jego okolicach.

Przygodę z Francją rozpoczęliśmy w Remis, gdzie zwiedzaliśmy gotycką i mało znaną romańską katedrę. W niedzielę rozpoczęliśmy wędrówkę po stolicy Francji, gdzie zwiedzaliśmy: Wieżę Eiffela, Most Aleksandra III, Montmartre, Operę, Luwr, Ogrody Tuileries, Łuk Triumfalny, Pałac Inwalidów, Panteon. Braliśmy udział w rejsie statkiem po Sekwanie. Byliśmy także w siedzibie królów francuskich w Wersalu, a później szaleliśmy w Euro Disneylandzie.

W ostatnim dniu pobytu zwiedzaliśmy cmentarz w Montmorency, na którym pochowani są Polacy związani z Wielką Emigracją- między innymi gen. Karol Kniaziewicz, J.U. Niemcewicz. Mieliśmy również okazję uczestniczyć w typowej francuskiej kolacji, na której mogliśmy spróbować jak smakują żaby, ślimaczki, mule i krewetki.

Przeżyliśmy wiele wspaniałych chwil, które będziemy długo i mile wspominać.

Opieka wychowawcza – p. Magdalena Omyła
Inicjator i pomysłodawca – p. Czesław Legierski.

Zobacz również:

http://www.kopernik.katowice.pl/aktualnosci/oboz-zimowy-w-paryzu-2.html

 

Skip to content