W piątek 22.11.2019 r. uczniowie kl.III A i B udali się na wycieczkę do Mikro Centrum Nauki „Naukotechnika” w Świnnej koło Żywca.

Dzieci wzięły udział w pokazie „Ciekły azot”, który przybliżył magię i tajemnice niskich temperatur. Przeprowadzone doświadczenia wyglądały bardzo efektownie – było dużo „dymu”i wybuchów. Każde chętne dziecko mogło dotknąć bardzo zimnej cieczy i przy okazji zobaczyć jak ciekły azot oddziałuje na otoczenie.

Następnie dzieci miały możliwość zwiedzić interaktywną wystawę naukową, której celem była nauka przez zabawę. Na sali znajdowały się stanowiska, na których dzieci samodzielnie wykonywały doświadczenia fizyczne. Nie zabrakło również iluzji optycznych oraz łamigłówek logicznych.

Na koniec uczniowie wzięli udział w warsztatach geologicznych – poznawali i rozróżniali skały i minerały występujące na naszej planecie. Każdy zobaczył, dotknął, poznał właściwości skał oraz samemu je przykleił do tablicy z zestawem minerałów.

3-godzinny pobyt w Mikro Centrum Nauki dostarczył dzieciom przede wszystkim wiedzy z fizyki i geografii oraz mnóstwo pozytywnych i niezapomnianych emocji.

Skip to content