Nasi uczniowie brali udział w Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej w Łodygowicach.

Drużyna starszych wywalczyła drugie miejsce, młodsi – czwarte. Serdecznie gratulujemy! Brawo SP1Rajcza!

SPOTKALI SIĘ PO RAZ TRZECI

6 grudnia to już dla nich tradycja. Nie tylko mikołajkowa.

Kilka godzin grania w piłkę nożną w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Łodygowicach, było okazją do podsumowania imprez organizowanych przez miejscowy klub sportowy „Słowian”. Ten właśnie klub zorganizował po raz trzeci turniej mikołajkowy dla uczniów szkół z terenu gminy, ale nie tylko.
Idea turnieju to promocja sportu i w tym roku zaprosiliśmy do rozgrywek dwie drużyny spoza gminy, mówi Tomasz Kowalik – prezes klubu „Słowian”.
Rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym”. W grupie klas 4-6 zwyciężyła drużyna SP Pietrzykowice. Wśród klas 7-8 dominowała drużyna SP nr 1 Łodygowice.
 
Radio Bielsko
Autor:
Paweł Chudecki

Zmagania sportowe oraz spotkanie drużyn i trenerów z okazji dnia Św. Mikołaja, to dwa główne cele organizowanego po raz trzeci w Łodygowicach Mikołajkowego Turnieju Piłkarskiego.

Jak powiedział Radiu Katowice organizator wydarzenia, prezes LKS-u 'Słowian’ w Łodygowicach, Tomasz Kowalik — impreza z każdym rokiem cieszy się większym zainteresowaniem, w tegorocznym z chłopcami grają też dziewczęta.

Do rozgrywek stanęło 9 drużyn, cztery z klas 4-6 i pięć z klas 7-8. Kolejnym większym wydarzeniem w łodygowickiej hali będzie młodzieżowy turniej bokserski 17 grudnia.

Autor: Jarosław Krajewski /mf/