Narciarz na stoku w Rajczy

„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NA STOKU” Z ŻYWIECKIMI POLICJANTAMI

utworzone przez | lut 17, 2021 | Aktualności

Już w najbliższą niedzielę (21 lutego) o godzinie 11.00 zapraszamy na stok narciarski Skipark w Rajczy, gdzie policjanci z żywieckiej komendy, w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” rozmawiać będą o bezpieczeństwie podczas korzystania ze sportów zimowych. Mundurowi rozdawać będą ulotki z dekalogiem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, a dla najmłodszych przewidziano konkurs z nagrodami.

Celem akcji jest popularyzacja sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży, ale też edukacja związana z uprawianiem narciarstwa oraz propagowanie bezpieczeństwa i właściwych zachowań na stokach narciarskich. Mundurowi będą uczyć najmłodszych, jak być bezpiecznym podczas zabaw na śniegu. Z kolei z dorosłymi porozmawiają o konieczności noszenia kasków przez młodzież do 16 roku życia i konsekwencjach jazdy na nartach i snowboardzie pod wpływem alkoholu i narkotyków. Dla najmłodszych przewidziano konkurs z nagrodami. Początek godzina 11.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji.


źródło informacji

Komenda powiatowa Policji w Żywcu

Pin It on Pinterest