„Kala i Pszczoły” to projekt realizowany przez Fundację APIKULTURA i Interaktywne Centrum Pszczelarstwa APILANDIA. Materiał ma umożliwić najmłodszym, skuteczną edukację połączoną z twórczym podejściem do zdobywania wiedzy nt. otaczającego świata.

Zadaniem cyklu „Kala i Pszczoły” jest pobudzenie w najmłodszych zaangażowania, w troskę o ekosystem w którym funkcjonujemy; rolę zapylaczy w przyrodzie oraz aktywne dobre praktyki służące ekologii. Projekt wpisuje się tematycznie w program edukacyjny klas 1-3 szkół podstawowych. Cykl składa się z 10 odrębnych odcinków, które w przystępny i twórczy sposób omawiają wybrane zagadnienia pszczelarskie i proekologiczne.

Oficjalna publikacja odcinków na platformach internetowych oraz medialnych Fundacji APIKULTURA zaplanowana została na okres od 9 maja do 11 lipca 2021. Fundacja zdecydowała o przekazaniu odcinków cyklu dla instytucji edukacyjnych – z przeznaczeniem do użytku wewnętrznego, edukacyjnego i niekomercyjnego. Pełen pakiet odcinków na prośbę szkół oraz wszystkich instytucji zainteresowanych promowaniem pszczelej tematyki może zostać przekazany już po dniu 11 lipca 2021 – wtedy to zostanie opublikowany finalny odcinek cyklu. Z poszczególnym odcinkami cyklu Kala i Pszczoły można zapoznać się na na profilu FB APIKULTURA:

Zwiastun cyklu – https://fb.watch/5QDkkICTRM/
1 odcinek – https://fb.watch/5oAPwhQ_iH/
2 odcinek – https://fb.watch/5H1a13Qz7L/
3 odcinek – https://fb.watch/5H1eo9nusr/
4 odcinek – https://fb.watch/5QxRI2Tk0j/

Materiał nt. cyklu na oficjalnej stronie Fundacji: http://www.apikultura.pl/kala_i_pszczoly.php Każdy kolejny odcinek publikowany jest co tydzień, zawsze w niedzielę (16.05 , 23.05 itp. do 11 lipca).

Dodatkowe informacje można uzyskać:
Fundacja APIKULTURA.
Ul. Racławicka 162,
34-125 Sułkowice

Kontakt mailowy:
fundacja@apikultura.pl
Telefony:
+48 33 875-93-24, 508 829 532

Skip to content