Działalność ekologiczna Jedynki

Rajcza

Uczniowie naszej szkoły od lat podejmują różne działania na rzecz ochrony środowiska lokalnego, takie jak zbieranie plastikowych zakrętek, zużytych baterii i telefonów, makulatury oraz elektrośmieci.

Angażujemy się w dokarmianie ptaków, wystawianie karmy do paśników dla zwierząt leśnych oraz w zbiórkę suchej karmy dla psów i kotów znajdujących się w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Żywcu. Prowadzimy edukację ekologiczną kształtującą m.in. postawy proekologiczne uczniów oraz zainteresowanie przyrodą, jej pięknem i różnorodnością.

Wiosną planujemy zorganizowanie „Dnia Pupila” – czyli dzień zwierzaka, którym opiekują się nasi uczniowie. Podejmowane będą również działania dotyczące segregacji odpadów w ramach działań ekologicznych gminy Rajcza.

Działamy w zakresie zorganizowania konkursu krajoznawczego pt. „Rajcza – Moja Mała Ojczyzna” przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Rajczy. Będziemy kontynuować współpracę z organizacjami proekologicznymi i wciąż szukać nowych wyzwań. Zachęcamy całą społeczność szkolną do wspólnego działania!

 

#EkoJedynka #EkoRajcza

 


G. Dobras

Ostatnio dodane

Info

ADRES

Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Ks. Józefa Tischnera w Rajczy

34-370 Rajcza, ul. Rynek 2.

KONTAKT