Narodowe czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

Narodowe czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

Dziś dołączyliśmy do akcji narodowego czytania powieści Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za udział oraz jesteśmy ogromnie dumni z naszych uczniów i nauczycieli, którzy zorganizowali to wspaniałe wydarzenie. Gratulacje!

Rajcza

Działalność ekologiczna Jedynki

26 wrz 2019 | Aktualności, Dla Rodziców, Dla Uczniów

Uczniowie naszej szkoły od lat podejmują różne działania na rzecz ochrony środowiska lokalnego, takie jak zbieranie plastikowych zakrętek, zużytych baterii i telefonów, makulatury oraz elektrośmieci.

Angażujemy się w dokarmianie ptaków, wystawianie karmy do paśników dla zwierząt leśnych oraz w zbiórkę suchej karmy dla psów i kotów znajdujących się w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Żywcu. Prowadzimy edukację ekologiczną kształtującą m.in. postawy proekologiczne uczniów oraz zainteresowanie przyrodą, jej pięknem i różnorodnością.

Wiosną planujemy zorganizowanie „Dnia Pupila” – czyli dzień zwierzaka, którym opiekują się nasi uczniowie. Podejmowane będą również działania dotyczące segregacji odpadów w ramach działań ekologicznych gminy Rajcza.

Działamy w zakresie zorganizowania konkursu krajoznawczego pt. „Rajcza – Moja Mała Ojczyzna” przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Rajczy. Będziemy kontynuować współpracę z organizacjami proekologicznymi i wciąż szukać nowych wyzwań. Zachęcamy całą społeczność szkolną do wspólnego działania!

 

#EkoJedynka #EkoRajcza

 


G. Dobras

Pin It on Pinterest