Narodowe czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

Narodowe czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

Dziś dołączyliśmy do akcji narodowego czytania powieści Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za udział oraz jesteśmy ogromnie dumni z naszych uczniów i nauczycieli, którzy zorganizowali to wspaniałe wydarzenie. Gratulacje!

Akcja szkolna STOP SMOG! Nie dla Czadu!

13 lis 2019 | Aktualności

Dziś w akcji STOP SMOG zorganizowanej w ramach szkolnych działań profilaktycznych omówione zostały podstawowe zagadnienia związane z konsekwencjami palenia odpadów i zagrożeń jakie powoduje tlenek węgla (czad). Honorowym patronatem objął naszą akcję Wójt Gminy Rajcza p. Zbigniew Paciorek.
 
I miejsce w konkursie plastycznym STOP Smog! SP1 Rajcza. 11/2019

I miejsce w konkursie plastycznym STOP Smog! SP1 Rajcza. 11/2019

 
Dzięki strażakom OSP Rajcza mieliśmy okazję zobaczyć jaki dym powstaje z palenia suchym drewnem, świerczyną i śmieciami. Różnice są ogromne. Można z łatwością rozpoznać po dymie z komina kto i czym pali oraz poczuć drażliwy zapach palonych śmieci lub plastiku. Wiemy też, że nie należy dolewać wody do gorącej oliwy, a palącą się w garnku należy przykryć pokrywką, wyłączyć gaz lub palnik i pod żadnym pozorem nie przenosić w inne miejsce, bo grozi to poważnymi konsekwencjami dla naszego zdrowia i życia.
 
Najlepsze prace uczniów biorących udział w konkursie plastycznym zostały nagrodzone bardzo dobrymi czujkami CO, które obowiązkowo powinny być zamontowane w każdym domu, w pomieszczeniach, gdzie najczęściej przebywamy, a szczególnie w łazience.
 
Prelekcję o zagrożeniu tlenkiem węgla przeprowadził asp. sztab. Marek Tetłak z PSP w Żywcu.
 
Serdeczne podziękowania składamy fundatorom nagród, którzy przekazali na tę akcję czujki, okolicznościowe kubki oraz magnesy i plakaty z autografami Pana Zbigniewa Bródki.
 
FUNDATORZY NAGRÓD – CZUJEK TLENKU WĘGLA (CO):
 • Firma AISKO Sp. J. Warszawa ul. Emaliowa 15 (patron akcji) – 3 szt.
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Rajczy – 2 szt.
 • Radna gminy p. Barbara Ciepły – 2 szt.
 • asp. sztab. p. Marek Tetłak – 2 szt.
 • Jadwiga i Paweł Iwanek – 2 szt.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!
 

[custom-facebook-feed album=2680054942054515 albumcols=4 num=50]

Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, umiera ponad sto osób a blisko dwa tysiące ulega podtruciu.

WYNIKI KONKURSU

WYNIKI KONKURSU – STOP SMOG

         12 listopada Komisja Konkursowa w składzie- Pani Jolanta Kuchejda, Pani Małgorzat Płoskonka i Pani Karolina Iwanek dokonały oceny prac plastycznych. Przy ocenie Komisja Konkursowa kierowała się następującymi kryteriami: zgodność pracy z tematem konkursu, ogólnym wrażeniem artystycznym, oryginalnością pracy, estetyką oraz sposobem przedstawienia i ujęcia tematu. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wyobraźnią. Zgromadzone prace były ciekawe i bardzo pomysłowe. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorek. Jury z wielką trudnością przyznało następujące miejsca:

I miejsce

 • Dawid Harmata (II a)

II miejsce

 • Maja Zając (V b)
 • Lena Wróbel (II a)

III miejsce

 • Sandra Latasiewicz  (VI a)
 • Dawid Wydra (V c)

Wyróżnienie:

 • Artur Biernat (II a)
 • Norbert Latasiewicz (II a)
 • Daria Badyńska (V b)
 • Bartek Badyński (III b)
 • Lena Hutyra (IIa)
 • Aleksandra Juraszek (VI a)
 • Kacper Nowak- Ryłko (III b)
 • Wiktoria Gardas (II b)
 • Mikołaj Ryłko (III b)
 • Klasa (III b)
 • Klasa (V c)

 

GRATULUJEMY!!!

Dziękuję wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.

Pin It on Pinterest