Dziś w akcji STOP SMOG zorganizowanej w ramach szkolnych działań profilaktycznych omówione zostały podstawowe zagadnienia związane z konsekwencjami palenia odpadów i zagrożeń jakie powoduje tlenek węgla (czad). Honorowym patronatem objął naszą akcję Wójt Gminy Rajcza p. Zbigniew Paciorek.
 
I miejsce w konkursie plastycznym STOP Smog! SP1 Rajcza. 11/2019

I miejsce w konkursie plastycznym STOP Smog! SP1 Rajcza. 11/2019

 
Dzięki strażakom OSP Rajcza mieliśmy okazję zobaczyć jaki dym powstaje z palenia suchym drewnem, świerczyną i śmieciami. Różnice są ogromne. Można z łatwością rozpoznać po dymie z komina kto i czym pali oraz poczuć drażliwy zapach palonych śmieci lub plastiku. Wiemy też, że nie należy dolewać wody do gorącej oliwy, a palącą się w garnku należy przykryć pokrywką, wyłączyć gaz lub palnik i pod żadnym pozorem nie przenosić w inne miejsce, bo grozi to poważnymi konsekwencjami dla naszego zdrowia i życia.
 
Najlepsze prace uczniów biorących udział w konkursie plastycznym zostały nagrodzone bardzo dobrymi czujkami CO, które obowiązkowo powinny być zamontowane w każdym domu, w pomieszczeniach, gdzie najczęściej przebywamy, a szczególnie w łazience.
 
Prelekcję o zagrożeniu tlenkiem węgla przeprowadził asp. sztab. Marek Tetłak z PSP w Żywcu.
 
Serdeczne podziękowania składamy fundatorom nagród, którzy przekazali na tę akcję czujki, okolicznościowe kubki oraz magnesy i plakaty z autografami Pana Zbigniewa Bródki.
 
FUNDATORZY NAGRÓD – CZUJEK TLENKU WĘGLA (CO):
 • Firma AISKO Sp. J. Warszawa ul. Emaliowa 15 (patron akcji) – 3 szt.
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Rajczy – 2 szt.
 • Radna gminy p. Barbara Ciepły – 2 szt.
 • asp. sztab. p. Marek Tetłak – 2 szt.
 • Jadwiga i Paweł Iwanek – 2 szt.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!
 

[custom-facebook-feed album=2680054942054515 albumcols=4 num=50]

Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, umiera ponad sto osób a blisko dwa tysiące ulega podtruciu.

WYNIKI KONKURSU

WYNIKI KONKURSU – STOP SMOG

         12 listopada Komisja Konkursowa w składzie- Pani Jolanta Kuchejda, Pani Małgorzat Płoskonka i Pani Karolina Iwanek dokonały oceny prac plastycznych. Przy ocenie Komisja Konkursowa kierowała się następującymi kryteriami: zgodność pracy z tematem konkursu, ogólnym wrażeniem artystycznym, oryginalnością pracy, estetyką oraz sposobem przedstawienia i ujęcia tematu. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wyobraźnią. Zgromadzone prace były ciekawe i bardzo pomysłowe. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorek. Jury z wielką trudnością przyznało następujące miejsca:

I miejsce

 • Dawid Harmata (II a)

II miejsce

 • Maja Zając (V b)
 • Lena Wróbel (II a)

III miejsce

 • Sandra Latasiewicz  (VI a)
 • Dawid Wydra (V c)

Wyróżnienie:

 • Artur Biernat (II a)
 • Norbert Latasiewicz (II a)
 • Daria Badyńska (V b)
 • Bartek Badyński (III b)
 • Lena Hutyra (IIa)
 • Aleksandra Juraszek (VI a)
 • Kacper Nowak- Ryłko (III b)
 • Wiktoria Gardas (II b)
 • Mikołaj Ryłko (III b)
 • Klasa (III b)
 • Klasa (V c)

 

GRATULUJEMY!!!

Dziękuję wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.

Pin It on Pinterest