Narodowe czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

Dziś dołączyliśmy do akcji narodowego czytania powieści Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za udział oraz jesteśmy ogromnie dumni z naszych uczniów i nauczycieli, którzy zorganizowali to wspaniałe wydarzenie. Gratulacje!

Akcja szkolna STOP SMOG! Nie dla Czadu!

13 lis 2019 | Aktualności

Dziś w akcji STOP SMOG zorganizowanej w ramach szkolnych działań profilaktycznych omówione zostały podstawowe zagadnienia związane z konsekwencjami palenia odpadów i zagrożeń jakie powoduje tlenek węgla (czad). Honorowym patronatem objął naszą akcję Wójt Gminy Rajcza p. Zbigniew Paciorek.

I miejsce w konkursie plastycznym STOP Smog! SP1 Rajcza. 11/2019

Dzięki strażakom OSP Rajcza mieliśmy okazję zobaczyć jaki dym powstaje z palenia suchym drewnem, świerczyną i śmieciami. Różnice są ogromne. Można z łatwością rozpoznać po dymie z komina kto i czym pali oraz poczuć drażliwy zapach palonych śmieci lub plastiku. Wiemy też, że nie należy dolewać wody do gorącej oliwy, a palącą się w garnku należy przykryć pokrywką, wyłączyć gaz lub palnik i pod żadnym pozorem nie przenosić w inne miejsce, bo grozi to poważnymi konsekwencjami dla naszego zdrowia i życia.

Najlepsze prace uczniów biorących udział w konkursie plastycznym zostały nagrodzone bardzo dobrymi czujkami CO, które obowiązkowo powinny być zamontowane w każdym domu, w pomieszczeniach, gdzie najczęściej przebywamy, a szczególnie w łazience.

Prelekcję o zagrożeniu tlenkiem węgla przeprowadził asp. sztab. Marek Tetłak z PSP w Żywcu.

Serdeczne podziękowania składamy fundatorom nagród, którzy przekazali na tę akcję czujki, okolicznościowe kubki oraz magnesy i plakaty z autografami Pana Zbigniewa Bródki.

FUNDATORZY NAGRÓD – CZUJEK TLENKU WĘGLA (CO):
  • Firma AISKO Sp. J. Warszawa ul. Emaliowa 15 (patron akcji) – 3 szt.
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Rajczy – 2 szt.
  • Radna gminy p. Barbara Ciepły – 2 szt.
  • asp. sztab. p. Marek Tetłak – 2 szt.
  • Jadwiga i Paweł Iwanek – 2 szt.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

[custom-facebook-feed album=2680054942054515 albumcols=4 num=50]

Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, umiera ponad sto osób a blisko dwa tysiące ulega podtruciu.

WYNIKI KONKURSU

WYNIKI KONKURSU – STOP SMOG

12 listopada Komisja Konkursowa w składzie- Pani Jolanta Kuchejda, Pani Małgorzat Płoskonka i Pani Karolina Iwanek dokonały oceny prac plastycznych. Przy ocenie Komisja Konkursowa kierowała się następującymi kryteriami: zgodność pracy z tematem konkursu, ogólnym wrażeniem artystycznym, oryginalnością pracy, estetyką oraz sposobem przedstawienia i ujęcia tematu. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wyobraźnią. Zgromadzone prace były ciekawe i bardzo pomysłowe. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorek. Jury z wielką trudnością przyznało następujące miejsca:

• Dawid Harmata (II a)

• Maja Zając (V b)
  • Lena Wróbel (II a)

• Sandra Latasiewicz  (VI a)
  • Dawid Wydra (V c)

Wyróżnienie:

• Artur Biernat (II a)
  • Norbert Latasiewicz (II a)
  • Daria Badyńska (V b)
  • Bartek Badyński (III b)
  • Lena Hutyra (IIa)
  • Aleksandra Juraszek (VI a)
  • Kacper Nowak- Ryłko (III b)
  • Wiktoria Gardas (II b)
  • Mikołaj Ryłko (III b)
  • Klasa (III b)
  • Klasa (V c)

GRATULUJEMY!!!

Dziękuję wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.