Św. Jan Paweł II
15 rocznica śmierci
02.04.2005r.

15 lat temu, 2 kwietnia 2005 roku, Polska zatrzymała się na moment. Dokładnie o 21.37 Stolica Apostolska wydała komunikat: Ojciec Święty powrócił do domu Ojca. Dziś przypada 15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II.

Papież Polak zapisał niezwykłe karty w historii Kościoła Katolickiego i współczesnego świata. Był uczestnikiem najważniejszych wydarzeń politycznych i przemian społecznych XX i początku XXI wieku. Przyczynił się do upadku komunizmu w państwach bloku wschodniego, był orędownikiem pokoju i dialogu ekumenicznego. Swoją działalność i nauczanie wyprowadził daleko poza granice Watykanu. Podczas 27-letniego pontyfikatu odbył ponad 100 pielgrzymek, odwiedzając 129 krajów. – Był wspaniałym człowiekiem, prawdziwym autorytetem.

Apel o wspólną modlitwę

O wspólna modlitwę w godzinę odejścia papieża Polaka apeluje też kard. Stanisław Dziwisz – wieloletni sekretarz, kapelan i przyjaciel Karola Wojtyły. Apeluje on, 2 kwietnia, o godz. 21.37 zjednoczyć się we wspólnej modlitwie za wstawiennictwem św.Jana Pawła II i prosić o ustanie pandemii koronawirusa.