18 maja 2020 roku przypada 100. rocznica urodzin, jednego z największych Polaków w historii – Świętego Jana Pawła II. Urodził się w Wadowicach jako drugi syn Emilii i Karola Wojtyłów. Tam też spędził pierwsze lata swojego życia.

Kolejne lata związały go z Krakowem, gdzie studiował, przeżył czas wojny, został księdzem, aż w końcu mianowany biskupem i kardynałem. W 1978 został wybrany przez Konklawe 264. Następcą Świętego Piotra.

Jego pontyfikat przeszedł do historii Kościoła. Wprowadził Kościół w trzecie tysiąclecie, zasłynął z licznych podróży apostolskich, pozostawił po sobie bogate nauczanie.
Zmarł 2 kwietnia 2005 roku w opinii świętości. W 2014 roku ogłoszony świętym Kościoła Katolickiego.

W swoim nauczaniu wielokrotnie poruszał kwestie wychowania młodego człowieka oraz wzrastanie w świętości wszystkich chrześcijan, zwłaszcza tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz wiary, wiedzy i kultury.

Jan Paweł II w oczach dzieci

Wystawa plastyczna z okazji 100. rocznicy urodzin papieża Polaka. Z okazji 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II nasze dzieci, ale też i starsi, przygotowali w domach wystawę pt. „Jan Paweł II w oczach dzieci”. Efekty możemy podziwiać poniżej. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. P.S. Kiedy ustanie kwarantanna wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody.

https://www.facebook.com/pg/parafiarajcza/photos/?tab=album&album_id=726357758103538

Album

https://photos.app.goo.gl/YhwxxSYCk9nzLYHD7

Prezentacja dla wszystkich

https://drive.google.com/file/d/1F0nhYCnSDReUCCAFmjP8mkBNURSbgWm0/view?usp=sharing

 

Strony WWW

100. urodziny Karola Wojtyły

Ks. Michał Styła

Skip to content